Upravit stránku

Protipožární zárubně

PROTIPOŽÁRNÍ ZÁRUBEŃ je součástí každých protipožárních dveří

Protipožární zárubně nabízíme samostaně jen  ocelovém provedení.  

ZÁRUBNĚ protipožární ocelové EI30 nabízíme  samostatně  pro zdivo nebo pro sádrokarton

potřebujete  protipožární ocelové zárubně, neváhejte nás kontaktovat.

Protipožární dveře vždy musí být osazené do protipožární zárubně. Buď je požární zárubeň součástí protipožárních dveří (například obložková dřevěná zárubeň, rámová dřevěná zárubeň, zárubeň u požárních vrat atd.) nebo je možné osadit typizované požární dveře do typizované požární zárubně, pokud v takové zárubni byly dané požární dveře odzkoušené. 

Zárubně s požární odolností jsou tedy součástí požárního uzávěru (dveří,  vrat...) jako celku. Bez zárubně požárně odolné,  by dveře s požární odoností nevyhověly předpisům a požadavkům kolaudačního řízení.  Typové zárubně, které lze koupit i samostatně bez dveří jsou od nepožárních  odlišné  zesílené,  zpevněné, mají dveřní panty s výší nosností.  

Samostatně zakoupené zárubně lze použít pro odolnosti EW - EI, 15,30  také lze na zakázku EI45  a EI60 

Zárubně lze zakoupit jinde než požární dveře obyčejné typové. Bohužel to neplatí pro každou odolnost a každé požární dveře. Jen ty dveře které mají v atestu uvedeno že jsou v ocelové zárubni zkoušené. 

Doporučujeme si předem prověřit o jaký se jedná výrobek zda má požadované vlastnosti a hodí se pro požárně odolné dveře nebo Vámi vybrané dveře s požární odolností.

ZÁRUBNĚ MUSÍ DODAVATEL PRODAT S OZNAČENÍM požární odolnosti a přiložit doklad o atestu . Dodavatel, který prodá pouze dveře vystaví doklad o požární odolnosti pouze ke dveřím, které jsou v TYPOVÉ POŽÁRNÍ ZÁRUBNI TESTOVANÉ. DOKLAD OD DVEŘÍ není DOKLADEM OD ZÁRUBNĚ,  která je zakoupena jinde.

Jak požární dveře, tak i protipožární zárubně musí být odzkoušené a atestované dle příslušných norem ČSN aby sloužily jako funkční požární uzávěr.potřebujete  protipožární ocelové zárubně, neváhejte nás kontaktovat.

Pomůžeme vám najít perfektní protipožární dveře, napište nám

  • Položky označené hvězdičkou (* ) jsou povinné.
Nahoru